Yönetici Koçluğu / Mentörlüğü

BİRE BİR - ÖZEL

Yönetici Koçluğu / Mentörlüğü

Farkındalığını artırmak isteyen, yöneticilik becerileri üzerinde çalışan, kariyerini ve şirketini ileri götürmek isteyen, davranış değişikliği odaklı ilerleme isteyen her yönetici için International Coaching Federation (ICF) kuralları doğrultusunda koçluk becerilerimi kullanarak danışanların hedeflerine giden yolda eşlik ediyor, potansiyelinizi fark etmenizi ve ortaya çıkarmanız için sizlere eşlik ediyorum.

Nasıl Çalışıyorum?

1
Gönüllülük Esaslı
Öncelikle mentörlük almak istemeniz, gönüllü olmanız ve ilerleme noktalarınızla ilgili açık fikirli olmanız gerekiyor. Şu ana kadar kendinizle ilgili gözlemleriniz size kör noktalarınızı gösteriyor olabilir, eğer halen kör noktalarınız varsa bunları birlikte bulabiliriz, sizinle çalışanlardan yardım isteyebiliriz.
2
Birebir Danışma
Konuyu sizin getirmeniz kritik önem taşıyor. Zorlandığınız, olumsuz duygular yaşadığınız, daha iyi bir senaryoya ulaşmak istediğiniz konuları oturum öncesi hazırlamak sonuç almaya yardımcı olacaktır.
pexels-sora-shimazaki-5668839 (1)
pexels-andrew-neel-2312369-scaled
cropped-bertay-favicon-192x192
3
Oturumlar
Oturumda çoğunlukla sorularla ilerliyoruz, mümkün olduğu kadar sizin kendi çözümlerinizi bulmanızı teşvik ediyorum. Farkındalığınızın artması, yeni davranışlarla ilgili heveslenmeniz ve hayatınıza kendi dokunuşunuz başarı şansımızı artırıyor.
4
İhtiyaç Analizi
Oturum sonrasında konuştuklarımızın hayata geçmesi ile ilgili iletişimde kalıyoruz, sonraki oturuma kadar iletişimi canlı tutuyoruz. Oturumda referans verdiğimiz kaynakları paylaşıyorum, kendi hızınızda değişimi birlikte deneyimliyoruz.
Eğitim Direktörü olarak işe başladığım Kurumun kurucusu benden Eğitim Kalitesini Geliştirmem üzere görevlendirdi. Öncelikle var olan sistemi gözlemledim ve tespitlerimi not ettim. Aksaklıklara karşı önerilerimi belirledim. Şimdi sırada bu çalışmalarımı en etkili bir şekilde, kısa sürede ve sonucunda somut cevapları almak üzere hedeflediğim konuşmamı hazırlamaya geldi. Genel müdürler her zaman yoğundur. Ayrıntıları duymak istemez. Sonuç odaklıdır. Kendi yararlarına olan kısmın üzerinde dururlar. Ben de bir eğitimci olarak bir konuyu ayrıntıları ile anlatırım. Dünya toz ve gaz bulutlarından oluştu misali… Kendimce karşı tarafı dayanaklarıyla aytıntılı bir şekilde anlattığımda ikna edebileceğimi düşünüyorum. Taa ki Bertay Bey’in ‘Müdürünü Yönet’ eğitimimi ve kendisinden bu toplantıya hazırlık için Mentörlük alana kadar… Bertay Bey’in mentörlüğü süresince bana verdiği fikir verdiği fikir sayesinde tüm endişelerim yok oldu. 3 ana noktaya odaklanarak konuşmamı hazırladım.
✔️Problemi ifade et
✔️Getirmek istediğim yeri ifade et
✔️Bunun olabilmesi için ihtiyaç duyulan destekleri sırala Genel müdürüm aktarma şeklimden öyle tatmin oldu ki ortak vizyondaki hedeflere gitme yolculuğumda önümdeki engelleri kısa sürede açtı. Demek ki ‘Müdürünüzü Yönetin’ dersinden tam not almış oldum.
Günce Öner

BANA ULAŞIN

Ücretsiz Bir Strateji Toplantısı Yapalım